KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11954053
*
nr 1195 4053
Jean-Louis Forain
(1852-1931), Frankrike
Etsning, Jean Louis Forain, "Danseuses dans leur loge", signerad i plåten. Motivet: 16,1x11,8
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2018
kl 20:40:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 10:25:21
1
100 kr
6/8 08:26:28
2
500 kr
6/8 20:34:19
1
200 kr
6/8 20:34:19
2
250 kr (Budbetjänt)
6/8 20:34:50
1
300 kr
6/8 20:34:50
2
350 kr (Budbetjänt)
6/8 20:35:13
1
500 kr
6/8 20:35:13
2
500 kr (Budbetjänt)
6/8 20:35:40
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jean-Louis Forain
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Läs mer om Jean-Louis Forain
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik jean louis forain jean-louis forain
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Jean-Louis Forain
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jean-Louis Forain
nr 1195 4053
Jean-Louis Forain
(1852-1931), Frankrike
Etsning, Jean Louis Forain, "Danseuses dans leur loge", signerad i plåten. Motivet: 16,1x11,8
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 10:25:21 | 1 | 100 kr |
6/8 08:26:28 | 2 | 500 kr |
6/8 20:34:19 | 1 | 200 kr |
6/8 20:34:19 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
6/8 20:34:50 | 1 | 300 kr |
6/8 20:34:50 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/8 20:35:13 | 1 | 500 kr |
6/8 20:35:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/8 20:35:40 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jean-Louis Forain
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk mÃ¥lare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.Läs mer om Jean-Louis Forain
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik jean louis forain jean-louis forain
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57